Obsah podle telefonu

playMOBIL.cz > Články > Recenze her > Recenze: Air Traffic Controller 2007

Recenze: Air Traffic Controller 200730. 1. 2010, 08:20

Recenze: Air Traffic Controller 2007 (informace o hře)

Recenze: Air Traffic Controller 2007

Abyste „nenaletěli“, je tu letový dispečer!

Možná jste v televizi narazili na dokumentární pořady o leteckých neštěstích a katastrofách. Pravda, za chybou a zmařenými životy nestál z velké části lidský faktor, ale pokud si chcete vyzkoušet, jaké to je sedět na řídicí věži a navigovat všechna letadla v dosahu, je Air Traffic Controller 2007 tou pravou volbou. Ta zodpovědnost, ten stres...

ATC není žádnou převratnou novinkou. S řízením letového provozu jste se na mobilech již mohli několikrát setkat. Ostatně původní verze se celosvětově prodalo téměř půl milionu kopií, což je velmi slušný výsledek. A protože vydávat to samé bez větších změn by byla nuda a hlavně nošení dříví do lesa, museli v Lunagames dát hlavy dohromady a ve verzi 2007 přinést řadu novinek. Revoluce se sice nekoná, ale ATC 2007 vás díky inovacím poměrně dobře zabaví.

Pro ty, kdo s žádnou verzí ATC ještě neměli co do činění, lehce nastíníme princip hry. Na obrazovce vidíte z leteckého pohledu oblast nad letištěm a jeho okolí. Na každé straně displeje jsou souřadnice (A, B, C a D) a také značky označující letiště. V těch se pohybují letadla, kterým určujete směr jejich cesty. U každého letounu je doplněn i symbol jeho cesty, tedy místo, kam jej navigovat. Pak už záleží na vašich schopnostech, jak si uděláte v letovém prostoru pořádek, aby žádné letadlo neuletělo mimo obraz, netrefilo se mimo určenou oblast, nebo aby snad nedošlo ke srážce.

Vcelku jednoduchý princip s ještě snadnějším ovládáním – směr letu ovládáte tlačítky vlevo a vpravo, zatímco stroje přepínáte volbou nahoru a dolů. Ale až bude ve vašem prostoru „dusno“, budete mít co dělat, abyste to stíhali. Autoři totiž krom hlídání koridoru přidali i další prvky, ovlivňující let. Například pěkný nepořádek může udělat silný vítr a mraky bránící výhledu, tu a tam může vypadnout panel ovládání (tedy tlačítka pro určování směru se prohodí), letadlo může mít technickou závadu a je nutné jej neprodleně zavést na přistávací plochu. Navíc hra obsahuje několik typů strojů, které se liší rychlostí. Později se k tomu přidávají zakázané zóny, do nichž nesmíte vlétnout. Zkrátka několik prvních hodin stále objevujete, jaké překážky mohou na dispečera čekat. Nemění se jen cíle misí, ale občas také prostředí (jiná mapa, noční směna...). Později se už jen kombinují objevené prvky a přidává se hustota provozu.

Hra nabízí 50 levelů v kampani, a pokud by to snad někomu nestačilo, může si vytvořit úrovně vlastní. Na adrese www.atcgame.com/html/level.html nejdete editor, ve kterém vyplníte podmínky, podle nichž se vygeneruje nová úroveň. Přenos do mobilu je snadný – stačí přepsat kód, jenž se objeví na webové stránce. Zábava s ATC 2007 je tedy zaručená. Grafické zpracování je spíše účelné než okázalé. Navíc oproti předchozím verzím přibyla řada detailů. Letouny mají svůj stín, na což je ale třeba si zvyknout, protože černý stín vypadá spíše jako druhý aeroplán letící ve formaci. Zprvu tak občas navedete na cíl stín namísto letadla (což znamená konec hry). Další drobností, ale milou, jsou mraky plující po obloze. Animace je plynulá a většinou se pletou na tom správném místě. Po zvukové stránce je to ale slabota. V menu se dočkáte krátké melodie, další následuje při úspěchu a při Game over... Při hře už čekejte jen občasné pípnutí, které signalizuje vstup letadla do prostoru, a výstražné kvílení, které oznamuje problém (blížící se srážka, hořící letadlo). Jinak nic.

ATC 2007 je důstojným nástupcem v sérii. Sice se již asi nedočká takového úspěchu, ale i tak si zaslouží pozornost.

PLUS: různé typy letadel, proměnlivé počasí, krizové situace

MINUS: časem stereotypní

Autor: Michal Křivský

Air Traffic Controller 2007

Hodnocení

Grafika *******
Nápad *******
Hratelnost *********
Hodnocení redakce 80 %
Hodnocení čtenářů 0 %
Hodnotit můžete až po přihlášení
Informace o hře
Žánr Strategie
Platforma J2ME

Diskuse Air Traffic Controller 2007 (1 příspěvek)

misasus (20. 3. 2010, 09:40)


Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/content/70/6814770/html/playmobil.cz/inc/core/view/page_smarty.php on line 620
jak se to stahuje?

Odpovědět

« 1 »

Abyste mohli přispívat do diskuse, musíte se přihlásit. Pokud nejste ješte zaregistrováni, tak se zaregistrovat.

Ostatní