Obsah podle telefonu

playMOBIL.cz > Články > Recenze her > Recenze: Aircraft Gear

Recenze: Aircraft Gear11. 1. 2009, 08:05

Recenze: Aircraft Gear (informace o hře)

Recenze: Aircraft Gear

Postřílejte je všechny! Vaším jediným úkolem je totiž ničit a nebýt zničen.

Je dokázáno, že v jednoduchosti je krása. Překvapivě platí tohle pořekadlo i u mobilních her. Aircraft Gear je „živým“ důkazem. Stručně by se dal charakterizovat jako nenáročná střílečka, která nabízí velkou porci zábavy. Recept? Naprosto jednoduchý.

Zprvu vás uvítá pohledná úvodní obrazovka s manévrující stíhačkou. Přesně takovou, jakou budete ovládat. Před vlastním bojem ovšem doporučujeme projít složku s nastavením, kde si zvolíte patřičnou obtížnost. Lehká, střední a náročná se od sebe liší v podstatě jen výdrží zmiňovaného letounu, nikoliv počtem nepřátel.

Následuje stručný výklad příběhu, který je ve hrách podobného typu pouhopouhou nastavovanou kaší. Bez výčitek svědomí jej proto můžete přeskočit. Pak už se stačí kochat pohledem na bitevní vřavu. Vaším jediným úkolem totiž je ničit a nebýt zničen. Konkrétně vyhýbat se střelám. Ostatní je děláno automaticky. Stíhačka střílí sama, protože manévrovat budete neustále a na manuální střílení by jaksi nezbyl čas. Mimoto mají střely docela slušný rozptyl, takže se nemusíte zabývat ani přehnaným mířením. Budete-li mít štěstí a zničíte toho správného nepřítele, můžete získat bonus v podobě lepších střel (dvojité, trojité, naváděné rakety, atd.) nebo opravy poškozeného letounu.

Nepřátelská vznášedla se skládají zejména z futuristických strojů. Obzvláště pak závěreční bossové z konce každého kola vypadají velice zajímavě. Ovšem celkově vzato Aircraft Gear po technické stránce příliš neoslní. Svou cestu si razí v šedi průměru. Přesto se díky hratelnosti řadí mezi ty nadprůměrnější hry.

PLUS: hratelnost, jednoduchost

MINUS: průměrné zpracování, klišé

Autor: Tomáš Vrána

Aircraft GearAircraft GearAircraft GearAircraft GearAircraft Gear

Hodnocení

Grafika *****
Nápad *****
Hratelnost *******
Hodnocení redakce 65 %
Hodnocení čtenářů 0 %
Hodnotit můžete až po přihlášení
Informace o hře
Žánr Arkády
Platforma J2ME
Distributor Funmobile
Tuto hru zatím neprodáváme

Abyste mohli přispívat do diskuse, musíte se přihlásit. Pokud nejste ješte zaregistrováni, tak se zaregistrovat.

Ostatní