Obsah podle telefonu

playMOBIL.cz > Články > Recenze her > Recenze: Crock Mobile: Volcanic Panic

Recenze: Crock Mobile: Volcanic Panic29. 1. 2010, 13:46

Recenze: Crock Mobile: Volcanic Panic (informace o hře)

Recenze: Crock Mobile: Volcanic Panic

Je to malé, zelené, má to dlouhý ocas… Crock se vrátil.

Krokodýl Crock si cestu na mobily našel už dvakrát. Poprvé v klasické hopsačce Jungle Rumble, v případě druhém už šlo o pinball. Nemusíme dodávat, že se druhé řešení ukázalo jako nešťastné. Alespoň z pohledu kritiky, z komerčního hlediska byla hra díky známému hrdinovi samozřejmě trhák. Další žánrové odbočky (alespoň prozatím) jsou už naštěstí minulostí. Třetí Crockovo dobrodružství na mobilech se opět nese v duchu plošinek…

Volcanic Panic je klasická arkádově laděná hopsačka. Za klasické by se ostatně dalo označit i všechno ostatní, na co ve hře narazíte. Zelený krokodýl v úloze hlavního hrdiny je jen začátek; obehraný příběh vás sice na chvíli uklidní, nicméně nakonec se všechno vrátí k pocitu „nic nového, jen to, co jsme viděli už stokrát“. Je to ale špatně? Milovníci krokodýla Crocka by si sice mohli stěžovat, na druhou stranu také mohou počítat s tradičně vysoko posazenou laťkou hratelnosti, díky níž se budou bavit. A ti, co se sympatickým krokodýlem tu čest prozatím neměli, si nemusí zoufat vůbec.

První, co by mohlo nováčky zmást, je jednoduchost. V úvodních misích totiž není hopsání z plošinky na plošinku problém – jsou velké a je jich dostatek. Nepřátelé se také nechovají dvakrát inteligentně, takže s nimi můžete snadno zatočit. Změna ovšem přijde s postupem do vyššího levelu. Najednou se plošinky zmenší, je jich méně… a celkově hra přitvrdí na úroveň, kdy už kromě stiskání „pětky“ je zapotřebí zapojit prakticky všechny klávesy telefonu. Staří mazáci se stupňující se obtížností jistě už počítali, a tak pro ně úvodní úkoly – místy až trapně jednoduché – nebudou překvapením.

Základem je samozřejmě skákání po různých plošinkách – bez toho byste se nemohli dostat dál a plnit složitější úkoly. Po cestě musíte sbírat drahokamy, počítejte s pravidelným přísunem nepřátel, opomenout nesmíme ani sochy chrlící oheň (obzvláště nepříjemný způsob smrti) nebo třeba valící se balvany. Víc už ale ze slušnosti neprozradíme. Odhalování nových a nových způsobů, jimiž se vás hra snaží zničit, je důležitou motivací pro hraní. Hratelnost sice budí dojem, že je velmi různorodá, ale v každé misi děláte totéž: skáčete, vyhýbáte se různým překážkám a dáváte si pozor na nepřátele. Jen občas přijde zvláštnost v podobě nového nepřítele/překážky. Pokud si však hru budete servírovat po kouskách, pak vám dvacítka nabízených misí vydrží pěkně dlouho – a díky přerušovanému hraní nehrozí, že by se stereotyp dostavil tak rychle, jako kdybyste jeli v tahu.

Celkově převažující dobrý dojem nedokáže pokazit ani nepovedené technické zpracování. Grafika je sice v normálu – nepřekvapí, ale ani neurazí, nešťastně umístěná kamera však dokáže nejednou pořádně zkomplikovat život. Na Crocka občas vůbec nevidíte, což skákání po plošinkách dost komplikuje…

PLUSY: hratelnost, i když pouze v případě, že si ji rozkouskujete

MINUSY: nešťastně umístěná kamera

Autor: Martin Demiger

Croc Mobile Volcanic Panic

Hodnocení

Grafika *******
Nápad ******
Hratelnost ********
Hodnocení redakce 80 %
Hodnocení čtenářů 100 %
Hodnotit můžete až po přihlášení
Informace o hře
Žánr Arkády
Platforma J2ME

Abyste mohli přispívat do diskuse, musíte se přihlásit. Pokud nejste ješte zaregistrováni, tak se zaregistrovat.

Ostatní