Obsah podle telefonu

playMOBIL.cz > Články > Recenze her > Recenze: Foofa Fortune

Recenze: Foofa Fortune22. 1. 2010, 12:31

Recenze: Foofa Fortune (informace o hře)

Recenze: Foofa Fortune

Věštící chlupatá příšerka je tady!

Hod mincí nebo trhání lístků kopretiny jsou už dávno přežitky. Dokonce můžete s klidným srdcem smazat ve svém mobilu číslo na kartářku, vyhodit spirituální tabulky a zapomenout všechny své věštecké sny. Teď je tady nový přeborník na výklad budoucnosti a pomocník ve veškerém osudovém rozhodování. Usadil se přímo uvnitř mobilního telefonu, jmenuje se Foofa a vypadá jako chlupatá zrzavá koule z věčně vypoulenými očními bulvami. Ti, kteří pečlivě sledují nové hry určené pro mobil, jistě vědí, že podobná příšerka se na displejích nedávno objevila. Bylo to ve hře Foofa Jumpa – recenzi na ni jste mohli najít v minulém čísle našeho časopisu. Nyní příšerka už neskáče, nýbrž se nechává otloukat tak dlouho, dokud nevyplivne odpověď na vámi položenou otázku.

Postup je opravdu jednoduchý. V menu si zvolíte položku „Ask Foofa“, tedy „Zeptej se Foofy“, a před vámi se objeví věštící chlupáč. Jelikož je uzavřen v místnosti s různými drátky a elektronkami, budí to dojem, jako by sídlil skutečně uvnitř vašeho aparátu. Intenzivně se zamyslíte nad svou otázkou, kterou byste chtěli zodpovědět, a stisknutím tlačítka mrštíte pidižvíkem o stěnu. On po dopadu na zem vyřkne svůj verdikt. Jeho reakce mohou být různé: buď může absolutně souhlasit, nebo odporovat, případně vás požádat, abyste zkusili věštbu opakovat. A tak jsme se například dozvěděli, že Brad Pitt si jistě vezme Angelinu Jolie nebo že Karel Gott bez pochyb získá příštího Slavíka. Jen když jsme se ptali na naši vládu, jasnovidec selhal a stále dokola chrlil odpovědi typu „To teď nemohu říct“, „Zeptejte se znovu“, „Odpověď nejasná“...

Tlačítko pět můžete mačkat několikrát za sebou. Tím roztomilému Foofovi pořádně potrápíte vnitřnosti, což ucítíte i vy sami prostřednictvím vibrace mobilu. Možná je to drastické, ale tenhle moment nás na celé hře bavil nejvíc. Kromě povedené grafiky od ní totiž nemůžete víc čekat a zřejmě vás po pár minutách omrzí. Navíc, ačkoliv Foofa mluví několika jazyky, česky neumí ani slovo.

PLUS: hezká grafika, věštění

MINUS: rychle omrzí

Autor: Kamil Koupý

Foofa Fortune

Hodnocení

Grafika *******
Nápad ******
Hratelnost ***
Hodnocení redakce 50 %
Hodnocení čtenářů 0 %
Hodnotit můžete až po přihlášení
Informace o hře
Žánr Arkády
Platforma J2ME
Vývojář Breakpoint

Abyste mohli přispívat do diskuse, musíte se přihlásit. Pokud nejste ješte zaregistrováni, tak se zaregistrovat.

Ostatní