Obsah podle telefonu

playMOBIL.cz > Články > Recenze her > Recenze: Frankie Dettori Horse Racing

Recenze: Frankie Dettori Horse Racing8. 1. 2010, 08:00

Recenze: Frankie Dettori Horse Racing (informace o hře)

Recenze: Frankie Dettori Horse Racing

Zazávoď si v dostizích pod bdělým okem Frankieho Dettori, jedné z nejcharizmatičtějších osobností na dostihové dráze!

Dostihy neboli závody šlechtěných koní se dají považovat za nedostatkové zboží. Frankie Dettori Horse Racing se pokouší vyplnit velkou mezeru na trhu s mobilními hrami. Vydařilo se snažení autorů?

Do jisté míry určitě. Frankie Dettori Horse Racing je v prvopočátcích velice zábavný i přes své primitivní a nezáživné ovládání. Během pětisekundového odpočítávání musíte vystihnout správný okamžik a příslušným tlačítkem zastavit běžící měřič na hodnotě, která se co nejvíce blíží středu. To vám zaručí nejrychlejší vystartování na dráhu. Poté již nastává klasický scénář, jenž se bude opakovat závod od závodu. Musíte zvolit to správné tempo tak, abyste byli co nejrychlejší a zároveň vydrželi se silami na závěrečný sprint. Pakliže se sílou (vyobrazena červeným proužkem ve spodní části obrazovky) nevydržíte až do konce, kůň začne zpomalovat, až úplně zastaví. Nemusím snad ani dodávat, že tím pro vás závod končí.

Ve hře se vyskytují celkem tři základní módy. Trénink, kde si osvojíte základní ovládání. Rychlý závod, v němž soupeříte bez šance zisku bodů (tím pádem i bez nervů). A v neposlední řadě je tu také kampaň, která vás postupně provede třinácti dostihovými okruhy. Z každého závodu získáváte body, přičemž se vždy musíte pro úspěšné dokončení hry umístit na prvním, druhém nebo třetím místě. Pokud vám o vlásek uniknou medailové pozice, můžete závod znovu opakovat.

Frankie Dettori Horse Racing je skvělý ke chvilkovému odreagování, nicméně po několika etapách se značně utápí ve stereotypu. Škoda. Stačilo několik nových aspektů a mohli jste právě číst o bezvadné sportovní hře.

PLUS: originalita, odreagování

MINUS: po čase stereotyp, nezáživné ovládání

Autor: Tomáš Vrána

Frankie Dettori’s Horseracing

Hodnocení

Grafika *****
Nápad *******
Hratelnost ******
Hodnocení redakce 60 %
Hodnocení čtenářů 0 %
Hodnotit můžete až po přihlášení
Informace o hře
Žánr Závodní
Platforma J2ME
Vývojář Player One Ltd.

Abyste mohli přispívat do diskuse, musíte se přihlásit. Pokud nejste ješte zaregistrováni, tak se zaregistrovat.

Ostatní