Obsah podle telefonu

playMOBIL.cz > Články > Recenze telefonů > Samsung Z400: Korea made

Samsung Z400: Korea made6. 2. 2010, 00:00

Samsung Z400: Korea made

Samsung Z400: Korea made

Novinkou v portfoliu korejského výrobce je vysouvací mobil navazující na úspěch modelu D600.

Novinkou v portfoliu korejského výrobce je vysouvací mobil navazující na úspěch modelu D600. Nový Z400 přidává k úspěšné koncepci podporu UMTS a v jeho výbavě ještě najdeme hudební přehrávač, Bluetooth a prohlížeč kancelářských dokumentů.

Novinka od Samsungu bude zřejmě velmi oblíbená. Má téměř vše, co jsme si pochvalovali u starších modelů, a navíc přidává to, co zatím postrádala – především podporu 3G sítí, a tudíž i videohovorů.

Některé prvky však bohužel překvapivě chybí, například stereoreproduktory a blesk, to by ale prodejnosti Z400 nemuselo nikterak výrazně uškodit. Navíc když tento model do své nabídky zahrnul operátor Vodafone, který si do jeho názvu přidal V (Z400V), takže máme vlastně „véčko“, které je sliderem. Rozdílem mezi verzí pro běžný trh a tou od operátora je jinak seřazené menu s odkazy na portál Live! a absence některých aplikací.

Trochu šajnu po designu

\\\"Samsung_SGH_Z400.jpg\\\"Je to takový typický Samsung poslední doby. Pokud budeme hledat odlišnosti od starších modelů výrobce, všimneme si výraznějších linek a umístění čočky, která se zabydlela na horní výsuvné části mobilu. Ani v rozměrech mnoho rozdílů nenajdeme, 96,7 × 47,8 × 18,8 mm a 107 gramů nikterak nevybočuje z řady.

Chceme-li tento model chválit, začněme u displeje. Aktivní (TFT) displej má perfektní zobrazení, je dobře čitelný i na sluníčku a v rozlišení QVGA umí 262 tisíc barev. Výhodou pro vás, kdo si rádi upravujete grafiku mobilu, je nabídka stažení grafických témat. A kdo chcete jít ještě dál, můžete si jako tapetu nastavit režim střídání libovolných fotografií. A ještě pochvalme ovládání. Hlavním ovládacím prvkem je středové potvrzovací tlačítko, kontextové a funkční klávesy doplňují tři tlačítka na bocích. Klávesnice je perfektní, klávesy mají téměř dokonalý zdvih, jsou dostatečně velké, rovněž podsvícení je kvalitní. Samsung klávesnice vyrábět umí, což opět potvrdil.

Proč jen není to hlasové vytáčení

Máte hodně telefonních čísel? Tak to se vám Z400 zavděčí, do jeho seznamu se totiž vejde na tisíc vícepoložkových kontaktů, když k jednomu kontaktu můžete přidat až pět čísel, čtyři e-mailové adresy, dvě adresy internetové a další položky. Dále je možné ke kontaktu přiřadit vlastní zvonění jak pro hlasový hovor, tak pro SMS. Bohužel chybí hlasové vytáčení. Vedle textových zpráv uložíte do paměti až 420 textovek, můžete samozřejmě posílat také MMS – přímo v editoru zpráv můžete pořizovat fotografie i videa a jednoduše je tak okamžitě odesílat. Dobré je, že mobil je vybaven e-mailovým klientem s pěti účty, pozor dejte na velikost přijímaných zpráv, protože vám přijde maximálně 500 KB. Kalendář telefonu pojme až 440 upomínek a velmi zajímavou funkcí je automatické zapnutí přístroje. Hlasový záznamník umožňuje nahrát záznam dlouhý až jednu hodinu.

Vadí, že nehraje na pozadí

A máme tu velmi citelný rozdíl mezi verzí pro Vodafone a tou klasickou. Standardní Z400 totiž poskytuje prohlížeč základních typů kancelářských dokumentů a několik her – telefon operátora nabízí pouze jejich dema. Samsung podporuje Javu MIDP 2.0. O datové připojení se stará GPRS třídy 10 a rychlejší EDGE stejné třídy. Hudební přehrávač podporuje všechny populární formáty (MP3, AAC, ACC+, e-AAC+a WMA), hraje pěkně, bohužel, a to je výrazné bohužel, neumí přehrávat hudbu na pozadí. Při poslechu můžete zapnout náhodný výběr skladeb, opakování, můžete vytvořit seznam skladeb a nastavit ekvalizér. Všechny soubory lze ukládat na paměťovou kartu typu Micro SD a výhodou je, že slot pro karty se nachází na boku přístroje, nikoli pod baterií, jak tomu často bývá u konkurenčních modelů. Fotoaparát Samsungu Z400 má dva megapixely a chybí mu funkce automatického ostření. Kvalita pořízených snímků se nikterak nevymyká „mobilnímu“ průměru. Telefon umí také nahrávat video v nízkém rozlišení 176 × 144 bodů a pro videohovory je určena samostatná čočka s pouze VGA rozlišením.

Vlastnosti telefonu:

Typ telefonu: Samsung Z400

Orientační cena: 11 000 Kč

Rozměry: 97 × 48 × 18 mm

Hmotnost: 107 g

Fotoaparát: 2 Mpx

PLUS: design, výbava, displej, ergonomie

MINUS: fotoaparát, MP3 přehrávač nehraje na pozadí, cena

Autor: Jan Kopinec

Abyste mohli přispívat do diskuse, musíte se přihlásit. Pokud nejste ješte zaregistrováni, tak se zaregistrovat.

Ostatní